O tom, že těžba bitcoinu může být zajímavý způsob, jak přijít k penězům, se vědělo již dávno. A ti, kteří tomu včas uvěřili a pustili se do ní, udělali moc dobře. Kuli totiž železo, dokud bylo horké a chytili příležitost za pačesy ještě v době, kdy získat plnou náruč tohoto virtuálního platidla nebylo nijak složité.
V těchto zlatých časech vám k ověřování transakcí elektronických peněz ještě mohl stačit výkonný procesor vašeho počítače, což je věc, o které se dnes minerům ani nezdá. A není divu, vždyť pokud chcete dneska efektivně těžit jakoukoli virtuální měnu, tak se přitom neobejdete minimálně bez rigu naplněného několika výkonnými grafickými kartami.
A to v tom lepším případě. V tom horším případě, kdy je těžba mnohem více náročná na výpočetní výkon potřebujete mít k dispozici speciální velmi výkonný miner s asic čipem, který vám zajistí maximální těžební sílu. A i v takovém případě je ještě dále vhodné přidat se do efektivního poolu, pokud takovou možnost máte.
Zkrátka jde o to, být při těžbě maximálně efektivní a mít k dispozici co možná nejvíce výkonné těžební zařízení. A přesně to je případ bitcoinu, o kterém se nyní bavíme. Bez speciálního btc mineru a neboli asic mineru už se nikdo neobejde, a i tak je už taková těžba této první kryptoměny na světě málo efektivní. Pokud totiž jde o vstupní investice, tak do nich musíte počítat váš vklad nejen v podobě nákupu samotného těžebního zařízení, ale také v podobě spotřebované energie, což rozhodně není zanedbatelná položka. Měli byste si vždy proto ujasnit, co vlastně nakonec získáte, jaký je aktuální kurz zvolené měny a jaký je její odhadovaný potenciál. S takovým zhodnocením vám může pomoci speciální kalkulačka virtuálních měn, a vy se tak budete moci zodpovědně rozhodnout, do jaké těžby se pustíte, aby to pro vás bylo maximálně výhodné.