O stěhování koluje celá řada vtipů a veselých historek, které mají především poukázat na to, že je tento proces velice složitý a nepříjemný. Nemusí tomu ale tak být vždy. Někdy stačí řídit se několika rozumnými radami a výsledkem bude pohodové přestěhování bez jakékoliv katastrofy.
- Jako problém se může zdát například to, pokud se stěhujete z většího bytu do menšího.
- I to lze ale v pohodě zvládnout.
Před stěhováním
Udělejte si čas a proberte všechny věci. A můžeme použít jedno japonské přísloví, které si tak trochu upravíme – na co jsme si rok nevzpomněli, to k životu nepotřebujeme.
- Pokud je vám líto něco vyhodit, pak to můžete někomu věnovat.
Při stěhování
I přesto, že jste provedli selekci, stále máte jistě mnoho věcí. A chcete-li si ušetřit v novém bytě práci, pak je nutné všechny věci roztřídit a uložit do krabic tak, aby bylo vše přehledné. Základem jsou tedy kvalitní krabice. Rozhodně se nedoporučuje používat ty, které se vyřazují v obchodech. Kromě takzvaných „banánových krabic“. Nejlepším řešením jsou speciální krabice, které mají tu výhodu, že se dají stohovat na sebe a také u nich máte jistotu, že nápor věcí vydrží.
- Ve chvíli, kdy jsou věci roztříděné a uložené v krabicích, je raději popište.
- Jistě nebudete v novém bytě vybalovat vše najednou a tímto způsobem si ušetříte nepříjemné a zdlouhavé hledání věcí.
NEZAPOMEŇTE– důležité věci (průkazy, věci osobní hygieny, peníze) je nutné mít stále po ruce v příruční tašce.
Stěhování aneb den „D“
Přichází hlavní fáze, kdy se nejen vy, ale i všechny vaše ponechané věci stěhují do nového bydliště. Pokud jste si vybrali kvalitní stěhovací firmu, pak můžete v klidu opustit starý byt se zmíněným příručním zavazadlem a počkat, až za vámi dorazí to ostatní.
Po stěhování
Nejlepší je postupné vybalování věcí, protože jen tak si neuděláte hned první den v novém bytě chaos.
- A hlavně nezapomeňte nahlásit na všech důležitých místech svou novou adresu.