Písmo, plné emocí

Je docela super, že každý z nás má jiného koníčka a společně můžeme vytvořit i pěkné a zajímavé projekty. Je tolik jiné zábavy okolo nás, než jen digitální svět, mobilní telefony, vyhledávání věcí na internetu nebo komunikace na sociálních sítích. Je třeba protáhnout svoje tělo, zapojit mozkovou činnost, vytvořit něco, co potěší nejen nás samotné, ale i ostatní. Od dětství navštěvujeme různé zájmové kroužky a poté zůstáváme u toho, co nás nejvíce bavilo. Mezi jednu takovou zvláštnost patří hand lettering a dá se skutečně provozovat úplně v každém věku, tudíž nemá žádné věkové omezení. Jedná se o speciální techniku malování písmenek a rozhodně to není nic složitého, ale naše výtvory se mohou stát skutečně originální.
psané rukou

Začínáme

Podle vyprávění našich předků byl ve škole předmět, který se jmenoval krasopis. Proto dřívější písmo vynikalo svůj tajemným kouzlem a působilo velmi elegantně. To v dnešní době už neznáme, my se učíme leda tak vést svoje prsty po klávesnici. Speciální technika ručního malování písmenek spojuje v sobě design a doslova podtrhuje konečný vzhled nápisu. Hodně tuto techniku můžeme vidět na vývěsných cedulích, v kavárnách u menu, na originálně vytvořených přáních nebo na cedulkách na důležitých oslavách a podobně. Je to písmo, které zaujme a mluví. Začít se dá kdykoliv. Nejdříve se musí uvolnit ruka a pak už jen trénovat a trénovat. Výsledky se určitě dostaví.
druhy písma
Co budeme potřebovat:
–          Hlavně dostatek obyčejných tužek o různé tvrdosti, tudíž jak měkké, tak tvrdé. Úplně na začátek se doporučuje začít s tvrdou a postupně přecházet k měkčím.
–          Bez gumy to nepůjde, těch oprav bude zpočátku opravdu hodně.
–          Papír nebo nějaký blok a pokud možno dostatečně velký, než se naučíme pořádně odhadovat délku názvu a podobně.
dřevěné tužky
–          Až si budeme jistější, tak nás bude čekat nákup per a to také s různou velikostí hrotů.
–          Dávku trpělivosti a představivosti, jak písmenka oživit, aby dokázala mluvit.