Pro všechny nadšence módy musím podotknout, že se v tomto článku dočtou o různých stylech bydlení a nikoli oblékání. Možná by se mezi těmito dvěma světy ale dala najít jistá paralela. Pokud máte rádi barvu na závěsech, tak bude preferovat i živější oblečení.
Interiér tvoří především doplňky, a tak pokud máte jednu stejnou místnost, dva lidé ji zařídí úplně jinak. Je jasné, že se každému líbí něco jiného a každý má také jiné prostředky. Něco musíme dolaďovat a postupně dokupovat. I takto se ale dá zařizovat.
· Venkovský (vintage)
Tvoří jej především masivní nábytek starého venkova. Odhalené trámy a cihly také mohou dopomoci k požadovanému efektu. Jako doplňky volte vintage předměty nejlépe ze staré farmy. Spousta z nich má své kouzlo a svůj charakter, který si zamilujete.
· Skandinávský (Hygge)
V posledních letech velmi rozšířený v rámci oblíbených obchodů jako je ikea, jysk nebo pepco. Barvy jsou tlumené, chladnější jako jsou bílá, šedá nebo tmavě modrá, ale nenechte se mást, i s nimi může být prostor útulný. Také zahrnuje poutavé doplňky s různými geometrickými motivy. Speciálním odvětvím je potom takzvaný „boho“, který je o dost barevnější. Zahrnuje spirituální předměty, sošky, kytky a všechny roztomilé doplňky.
· Moderní
Zahrnuje čisté linie, kdy funkční prvky převládají nad těmi estetickými. Na někoho může působit až chladně. Ten se také v mnohém shoduje s minimalistickým stylem. U moderního se však využívá materiálů jako je kov nebo sklo, které jdou jednoduše čistit. Minimalistický pak může být pojatý i v opačném smyslu a využívat více přírodních, rozložitelných materiálů.
· Industriální
Z betonu umyvadlo, ze starých měděných trubek třeba lustr. Výborně se hodí do starých továren, ze kterých jsou po rekonstrukci byty. Využívá recyklaci materiálů a jako charakteristické prvky se do takového prostoru hodí i vintage kousky.