Vlasy rozpuštěné a rozevláté do přirozené podoby vypadají velice sexy. Vyniknou dokonce i při větrném počasí a mírném dešti, ale tehdy se zdržte jejich kartáčování. Vítr pohrávající si s kadeřemi totiž vyvolává dojem, že je nutné je srovnat hřebenem, ale tím celou situaci jen zhoršíte. Hřebeny mají bohužel tendenci rozdělit hustou kadeř do jednotlivých pramínků a ty se pak snadno vlivem větru zapletou do sebe a ve finále to vytvoří dojem, jako byste právě vstaly z postele. Namísto hřebenů srovnejte účes jen lehounce mezi prsty, a pokud se vám zdají příliš suché, naneste na dlaně pár kapek vyživujícího kokosového oleje.
Důležitá je prevence
Základ úspěchu spočívá v kvalitním kondicionéru. Hydratace a výživa vlasů po umytí je vždy rozhodující, aby pokrývka hlavy vypadala přirozeně. Dříve lidé volili za kondicionéry přírodní extrakty z bylin a častokrát se k tomu využíval i jablečný ocet, ostatně ten doporučují vyzkoušet i některé kadeřnice. Dobře zvolený kondicionér docílí hladkosti povrchu vlasové pokrývky, a ve větru pak lépe drží svůj tvar, neproplétají se do sebe a nezacuchají. Na tvarování můžete použít vlasová tužidla a přírodní vosky, ale nikdy ne lak, ten působí jako organické rozpouštědlo a vlasy vysušuje a dehydratuje.
Jaký účes je ideální
Pro větrné počasí a dešťové přeháňky jsou zbytečně složité účesy jen ztrátou času. Počasí si s nimi pohraje podle svého. Raději vsaďte na klasiku v podobě vlasů rozpuštěných, jestliže dobře drží tvar, jsou pevné a lesklé. Poškozená vlasová tkáň pak spíše svádí ji stáhnout do podoby francouzského copu, tím rozhodně nic nezkazíte. Horní culík nebo pečlivě vyčesaný vlasový drdol je také dobrou volbou.
V deštivých dnech s vysokou vlhkostí vzduchu někdy pomáhá teplo z vlasové žehličky nebo kónická kulma, ale raději šetřete s velkými kudrlinami, které vlivem zvýšené vlhkosti spíše zplihnou a tvar udrží jen několik hodin.