Ačkoli je pravda, že ovoce potřebuje ke zrání to správné počasí, teplotu vzduchu, ale také vlhkost a péči, neznamená to, že tomu nejde uměle dopomoci. Co všechno budete k péči o takový citronovník nebo pomerančovník potřebovat?
– Každodenní péči
– Znalosti a rozhled
– Správné místo
– Dostatek tepla
– Světlé místo
– Stálou teplotu
– Dostatečně velký květináč, pěstujete-li vevnitř
– Správnou zálivku
– Dostatečné hnojení
Je mnoho způsobů, jak rostlinky pěstovat
Jistě si můžete najít vhodnou literaturu, která vám pomůže, jste-li úplní začátečníci. Ovšem mějte na paměti, že co je pro jednu rostlinku dobré, může být pro jinou fatální. Nejlepší je držet se toho, jak sama rostlina reaguje na jaké podmínky.
Ovšem jistě existují věci, na které byste neměli při pěstování citrusovníků zapomínat. Existují obecně platná pravidla, která zvyšují šance, že se vám podaří vypěstovat i nějaké plody.
· Co doporučují znalci?
Umístěte rostlinu na místo, které má pokud možno konstantní teplotu. Ideální je zimní zahrada, skleník, ale může to být i květináč v bytě, pokud ho umístíte tak, aby bylo v místnosti, kde je teplota okolo pětadvaceti stupňů celsia.
Pamatujte, že citrusovníky přestávají růst, pokud teplota klesne pod patnáct stupňů. Dále je známo, že jakákoli byť nejmenší změna se na citrusovníku projeví – tyto dřeviny jsou velmi citlivé na světlo, na teplotu, ale také na jakoukoli změnu v místnosti.
Zvolte dostatečně velký prostor
Citrusovníky potřebují poměrně velký prostor na kořeny. Samozřejmě pokud volíte květináč, vyberte nádobu, která bude mít drenážní otvůrky, jimiž bude odtékat přebytečná voda. Z jakých materiálů můžete květináč zvolit?
– Dřevo
– Keramika
– Porcelán
– Plast
Je lepší volit květináč tmavé barvy, protože pohlcuje více světla a tepla. Čím více drenáží tím lépe, protože přivádějí ke kořenům nejenom zálivovou vodu, ale také vzduch.